Rostoklaty 24.5.2014

3. kolo Podlipanské ligy v požárním útoku se konalo v Rostoklatech na místním fotbalovém hřišti. SDH Bulánka měla zastoupení ve dvou kategoriích a to muži a starší žáci.
Jako první se představili starší žáci. Dětska v pátek pořádně potrénovala a na výkonu to bylo opravdu znát. První pokus byl výborně rozjetý, rychlá voda, rychlé spoje vše klapalo jak na drátkách. Levý proud trefil terč v čase 14,49s což zavánělo pokořením ligového rekordu, který má hodnotu 14,63s a patří právě buláneckým žákům. Nic méně rekord se pokořit nepodařilo, protože pravý proud měl ohromný prostřik a sundal terč až v čase 17,35s. Druhý pokus byl velice podobný jako první, ovšem jeden rozdíl tam byl. Holkám na koncovkách se povedlo výborně trefit terče Žanda čas 14,23s a Gabča čas 14,64s. Pokoření rekordu bylo opravdu blízko!!! Tento druhý pokus zajistil žákům z Bulánky první letošní vítězství. Jen tak dále :) Pořadí starších žáků: 1. SDH BULÁNKA, 2. SDH TŘEBOVLE A, 3. SDH KLUČOV
Po žácích soutěž pokračovala a to v kategorii mužů. Kluci z Bulánky měli těžkou zimní přípravu a tak první dvě kola Podlipanské ligy raději vynechali, aby si trošičku odpočinuli :) . Nic méně na třetí kolo, byli už v plné síle a natěšení se poprat o co možná nejlepší umístění. V prvním kole Bulánka startovala jako poslední tým a čekala, co předvede konkurence. Žádný tým, ale nepředvedl nějaký super čas a kluci mohli nahodit laťku, což se povedlo. První pokus kluků vyšel náramně a s časem 20,46s znervóznily všechny své protivníky. Ve druhém kole to sice byli ještě trochu nervy, ovšem nikdo nedokázal stlačit čas pod 20,46s. Když přišla řada, na naše kluky bylo vše jasné. Bulánka slavila a ještě měla jeden pokus k dobru :) . Druhým pokusem, jen potvrdila svou kvalitu a časem 20,57s. Byl to sice pomalejší čas, ale i ten by klukům stačil na vítězství. Muži s Bulánky všem ukázali, že ještě nepatří do starého železa a že se opět budou bít o nejvyšší příčky. Pořadí mužů: 1. SDH BULÁNKA, 2. SDH ZÁSMUKY, 3. SDH JINDICE
Další kolo Podlipanské ligy se koná téměř na domácí půdě a to 07.06.2014 v Dobrém Poli. Přijďte nás podpořit!!!

Fotky z Rostoklat

Comments are closed.