Český Brod 29.06.2013

Podlipanská liga pokračovala dalším kolem 29. 07. 2013. Pořádání se ujali dobrovolní hasiči z Českého brodu. Soutěžilo se na atletickém stadionu v areálu Na Kutilce. Hřiště bylo perfektně připraveno a k vidění byly krásné pokusy.
V kategorii starších žáků se našim nadějím moc nedařilo. První pokus byl krásně rozběhnutý, ovšem na neštěstí si slabší chvilku vybrala mašina. Výsledný čas 16,80s nebyl dobrý. Druhý běh byl výsledkově o malinko lepší. Strojnice bohužel brzy sundala páku vývěvy a byla pomalejší voda a následný větší prostřik obou proudů znamenal čas 16,12s. Doufejme, že příště se děcka polepší. ;)
Pořadí starších žáků: 1. SDH KLUČOV A, 2. SDH BULÁNKA, 3. SDH KOSTELEC NADČERNÝMI LESY A

Po týmech žáku se představily týmy žen současně s muži. Ženy běhaly z jedné základny a muži ze dvou základen.
Co napsat o ženách z Bulánky? První pokus se vůbec nezdařil. Nezapojená hadice na pravém proudu a chyba na koši nevěštily nic dobrého. Výsledný čas 33,32s byl odpovídající. Druhý pokus, se holky chtěly určitě zlepšit. Bohužel Martina s Terkou uklouzly na mokré trávě u základny a ztráta už byla obrovská. Holky, ale pokus dokončily s časem 35,48s. Pokaždé nemůže být posvícení. Tyto výkony stačily holkám na krásné 7. místo. Do příště mají co zlepšovat.
Pořadí žen: 1. SDH DOLNÍ MĚCHOLUPY, 2. SDH KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY, 3. SDH KLUČOV

Na vedlejších dvou základnách běhali muži. Tato kategorie nebyla tak nabytá jako v posledních závodech a kluci chtěli vyhrát. Letos to „Buláňákům“ moc nejde, ale bojují. Každý pokus jedou na plno i s rizikem, že se něco občas nepovede. V prvním kole kluci opakovali svůj pokus z důvodu nedoplnění kádě. V opakovaném pokusu kluci ukázali slušný útok a letos už po čtvrté útočili na svou první devatenáctku. Nezadařilo se čas 20,21s byl sice nejlepší, což v letošním ročníku ukázali, ale nutno dodat, že první terč sundán v čase 19 něco. Druhý pokus kluci opět napálili jak už je jejich tradicí. Rychlá voda z mašiny v čase 8,83s vypadala dobře. Voda na proudech okolo 18s, ale naši čarostřelci dlouho trefovali terče. První terč 20,14s a druhý terč ani nemluvím, no jo AMATÉŘI!!! :D Výsledný čas 25,09s tragédie. Na příště to bude chtít zlepšit mušku.
Pořadí mužů: 1. SDH HORNÍ MĚCHOLUPY, 2. SDH BULÁNKA, 3. SDH HORNÍ KRUTY B

Další kolo Podlipanské ligy pokračuje netradičně už v pátek 5. 7. 2013 a koná se v Rostoklatech.

L.H. & L.Z. ;)

Video děti 1. běh

Video děti 2. běh

Video ženy 1. běh

Video ženy 2. běh

Video muži 1. běh

Video muži 2. běh

Comments are closed.