Bulánka 15. 06. 2013

15.6.2013 se další kolo Podlipanské ligy konalo na Bulánce na místním hasičském hřišti. Za krásného slunného počasí byly vidět spousta krásných útoků. Domácí SDH Bulánka měla jako již tradičně zastoupení v kategorii mužů, žen a starších žáků. Na Bulánce se běhalo v opačném pořadí, nejprve začínali muži poté ženy a na závěr žáci.
Kategorie mužů byla opět velmi kvalitně obsazena a o celkovém pořadí rozhodovaly setinky. Bulánečtí muži nastoupili jako už letos pravidelně bez tréninku. Což se určitě projevilo na jejich výkonu. O pátečním testu pivního chlazení ani nemluvím. :D První pokus byl ale proveden celkem slušně jen malinko větší prostřik na terčích zmařil čas pod 20s. I přes to slušný čas 20,34s. Druhý pokus byl také velmi pěkně rozběhnut. Bohužel zamotané první bečko od stroje, byl i pro silnou mašinu velký problém. Byla to škoda, kluci by určitě bojovali o stupně vítězů. Takhle to stačilo pouze na 4. místo. Doufejme, že kluky tento výsledek nakopne a konečně ukáží něco mnohem lepšího.
Pořadí mužů: 1. SDH JINDICE, 2. SDH HORNÍ MĚCHOLUPY, 3. HORNÍ KRUTY B

Po rychlém přestavení terčů soutěž pokračovala. Na své pokusy se vrhly týmy žen. Bulánecké ženy se závod od závodu zlepšují. Myslím, že změny, které provedly určitě byly správné. První útok byl krásně rozjetý. Možná o malinko rychlejší voda by neuškodila, ale i tak paráda. Verča sundala terč dokonce v čase 21,..s. Bohužel menší prostřik na pravém proudu znamenal čas 22,15s. Druhé kolo holky chtěly ještě více naprat a bojovat o vítězství. Ovšem chyba na savicích a následné nenabrání vody se dohonit nedalo. Byla to opravdu velká škoda, holky vpředu byly hodně rychlý. Po rozpojení savic a dalším nabrání byl čas 46,46s, což na prvenství nestačilo. Pokud budou, holky pokračovat ve zlepšování mají určitě šanci na čas okolo 21s možná i pod 21s. I druhé místo s takovým časem není ostuda. Jen tak dál!!!
Pořadí ženy: 1. SDH DOLNÍ MĚCHOLUPY, 2. SDH BULÁNKA, 3. SDH KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY

Poslední na řadu přišli žáci a Bulánecký ukázali že, minulý nezdar byla jen nešťastná shoda náhod. Děcka byla hodně nažhavená a za bouřlivé podpory fanoušků předvedla krásný útok. Na nic nečekaly a hned v prvním pokuse to napálily a vyplatilo se!!! Časomíra se zastavila na čase 14,63s!!!! Za velkého potlesku se všichni členi fotili před výsledným časem. Starší žáci SDH Bulánka pokořili svůj ligový rekord z minulého roku. Ve druhém pokuse jen potvrdili svou nadvládu v této kategorii a s časem 14,97s všem ukázali, že pokud se jim pokus povede nikdo je neporazí. Nejlepší odpověď na minulé 3. místo z Břežan II. Dle mého názoru se děcka při ideálním počasí a povrchu mohou ještě více přiblížit magické 14s hranici a s trochou štěstí ji i překonat. Tak uvidíme. VELKÁ GRATULACE!!!!
Pořadí starších žáků: 1. SDH BULÁNKA, 2. SDH TŘEBOVLE A, 3. SDH KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY A

Soutěž na Bulánce se určitě povedla, i když výsledek mužů byl troch zklamáním, tak ženy a děti vše napravily. Chtěli bychom ještě poděkovat všem lidem, kteří nás podpořili a přišli fandit. Na závěr SDH Bulánka děkuje všem lidem, kteří se starali od rána až do pozdních nočních hodin o občerstvení a chod celého krásného dne. Bez těchto lidí bychom nemohli u nás závody pořádat. DĚKUJEME!!!! Na další kolo Podlipanské ligy jedeme 22. 06.2013 do Horních Měcholup. Pojeďte nás podpořit !!!!
Tentokrát jsme měli opět návštěvu, která nám nafotila excelentní fotky, děkujeme Bzúčovi (Jan Břečka) ;)

L.H. & L.Z.

Více fotek zde :)

Fotky od Bzúči

Video muži 1. běh

Video muži 2. běh

Video ženy 1. běh

Video ženy 2. běh

Video děti 1. běh – REKORD PL čas 14,63s

Video děti 2. běh

Comments are closed.