Horní Kruty 04. 05. 2013

Zdravím všechny příznivce požárního sportu. Dne 4. 5. 2013 se konalo na fotbalovém hřišti v Horních Krutech 1. kolo Podlipanské ligy v požárním útoku. SDH Bulánka měla zastoupení v kategorii starších žáků, žen a mužů. Všechna naše družstva obhajují loňské celkové prvenství. I letos boudou určitě patřit k favoritům.
Jako první se představila naše děcka a za nepříjemného deště určitě nezklamala. Na těžkém mokrém povrchu předvedla solidní útoky. První pokus proběhl naprosto bez problémů a s časem 16,61s se děti ze SDH Bulánka dostaly na průběžné 1. místo s náskokem téměř 2s na druhý tým SDH Kostelec n. Č.l.. Ve druhém kole se děti určitě chtěly zlepšit. Útok byl celkem pěkně provedený, ale bohužel děcka zradila mašina. Stroj pod plynem běžel pouze na tři válce i tak čas 17,68s by stačil na 1. místo.
Pořadí starších žáků: 1. SDH BULÁNKA, 2. SDH SLOUP, 3. SDH TŘEBOVLE A.
Současně s žáky probíhal i boj mezi ženskými družstvy. V prvním kole naše ženy taktéž na hodně promočeném povrchu, předvedly průměrný výkon s časem 24,53s. Tento výsledek, stačil na průběžné 3. místo. Druhý pokus nebyl už tak vydařený. Holky chtěly určitě zrychlit, ale bohužel levý proud byl hodně daleko od terče výsledný čas 41,79s. Holky si ale v klidu pohlídali 3. místo.
Pořadí žen: 1.SDH UHLÍŘSKÉ JANOVICE, 2. SDH DOLNÍ MĚCHOLUPY, 3. SDH BULÁNKA
Na závěr přišla na řadu družstva mužů. Kluci po zimě vůbec netrénovali a do prvního pokusu byl úkol jasný, pokusit se alespoň dokončit. Nervozita a nejistota byla vidět na všech členech. První pokus nebyl určitě na plný plyn. Všichni šli na jistotu a čas 22:24s nebyl ideální a stačil pouze na průběžné 4. místo. Každopádně cíl byl splněn, útok byl dokončen a všichni si oživili své pozice. Druhý pokus byl už z jiného šálku. Slušně provedený útok v pěkném čase 20,81s. Tento čas stačil na krásné 3. místo. U mužského týmu, panovala spokojenost.
Pořadí mužů: 1.SDH CHMELIŠTĚ, 2. SDH HORNI KRUTY B, 3. SDH BULÁNKA.
Druhé kolo Podlipanské ligy bude 11. 05. v Poříčanech, závod PL se přesouvá z Vrbčan.

L.H. & L.Z.

Více fotek z Horních Krut

Video – 1. běh dětí

Video – 2. běh dětí

Video – Běh žen

Video – 1. běh mužů

Video – 2. běh mužů

Comments are closed.