Kostelec 08.10.2011

Bulánka válí :)

Odkaz

http://epaper.denik.cz/eweb/vlp/2011/10/11/SC_KOLIN/2/

Na závěrečné kolo se naše týmy vydaly do Kostelce n.Č.l., počasí nám moc nepřálo a na teploměru bylo jen 7°C. Noc před soutěží pršelo a po příjezdu na Kostecké hřiště opět začalo pršet. Déšť vydržel celý den. I za nepříznivého počasí byla hojná účast 16 mužů, 5 žen a 11 dětí. V Kostelci se běhá na tři plata, jedno pro dětská mužstva a dvě pro muže a pak pro ženy.
Kluci potřebovali pro jistotu prvního místa v celkovém pořadí udělat jeden průměrný útok časem okolo 22s. První pokus byl velice dobře rozjetý, ovšem po přidání plynu stroj zhasnul, strojník ihned startoval, mašinka naskočila, ale ztráta na čase byla. I přes toto zaváhání byl čas 21:23s, což nebylo špatné. Hlavně to dávalo jistotu celkového prvenství v Podlipanské lize!!!! Kluci vyhráli ligu už po šesté v řadě, což nikdo ještě nedokázal :) .
Druhý pokus byl průměrný s časem 21:30s. Kluci chtěli porazit Zibohlavy, což se ale nepovedlo. Muži ze Zibohlav první pokus měli diskvalifikaci, ale druhý byl parádní s časem 19:78. Před Buláňáky se ještě dostali mladí kluci ze Zásmuk s časem 20:87s. 1.místo Zibohlavy 19:78s, 2.místo Zásmuky 20:87s, 3.místo Bulánka 21:23s.
Současně s mužskými mančafty probíhala soutěž žáků. Naše děti měly letos výbornou fazonu, vždy se umístily na stupních vítězů a v Kostelci to potvrdily. Bulánka mohla ještě teoreticky bojovat o celkové prvenství v lize.
První pokus celkem slušně provedený útok s časem 20:23s. Děcka umí mnohem lepší časy, ale vzhledem k počasí to byl nejrychlejší pokus 1. kola. Druhý pokus se nevydařil a s časem 32:88s se děcka nezlepšila. Naopak Bulánku přeskočil domácí Kostelec s časem 19:33s a pojistil si 1. místo jak v poslední soutěží tak celkově v lize. V Kostelci se Bulánecké naděje umístily na suprovém 2. místě a tak potvrdily letošní formu, že když jedou na soutěž tak si jedou i pro pohár:D. Celkově se Bulánka umístila na 2. místě v Podlipanské lize a rozhodně bylo co oslavovat!!! Celý tým zaslouží velkou pochvalu od dětí přes trenéra až po rodiče.
Závěr poslední soutěže a zároveň celého ročníku 2011 patřil ženám. Holky letos podávali perfektní výkony a šly za jasným cílem po roce vrátit putovní pohár na Bulánku. Loni jim ho sebralo družstvo z Kostelce. První pokus se holkám nepovedl a dostaly diskvalifikaci. Naštěstí největším konkurentkám z Kostelce se také moc nevedlo a holky mohly být celkem v klidu. Druhý pokus byl ovšem mnohem lepší takový útok na jistotu, ale vyplatil se s časem 23:28s se Bulánecké ženy vyhouply na 1. místo a zároveň si pojistily celkové prvenství v Podlipanské lize za rok 2011. To znamenalo, že po roce se Putovní pohár vezl na Bulánku. ;)
Celkově jsme všichni na Bulánce spokojení. Tato sezona byla nejúspěšnější sezonou v novodobé historii SDH. Patřičně se také oslavovalo až do ranních hodin. Už teď se těšíme na novou sezonu, a doufáme že budeme nadále dělat dobré jméno naší malé vesničce.

Comments are closed.