Rostoklaty 15.05.2011


Zdravím všechny příznivce požárního sportu,

konečně jsme se dočkali, skončila nám zima a začíná nová sezona.

Na první závody Podlipanské ligy zavítalo naše družstvo složené z týmu mužů, žen a dětí do Rostoklat. Oproti loňskému roku se běhalo v opačném pořadí. První začínaly ženy a děti dohromady a po nich nastupovali družstva mužů. Novinkou byla soutěž „Rozstřel“, kde se běhalo vyřazovacím způsobem dvě mužstva proti sobě. Všechny družstva běhala na novou digitální časomíru, kterou zakoupila Podlipanská liga tudíž naši kluci respektive Staroš se mohli soustředit sami na sebe. :-D

První z našich týmů se ukázaly děti. Hned první pokus nebyl vůbec špatný a s časem 19:89 se po prvním kole dětičky držely na 2. místě hned za Kostelcem n.Č.l., který vyhrál minulý ročník. V druhém kole se ještě děcka malinko zlepšila a s časem 19:13 se ujaly vedení!!!! Na konec se družstva z Kostelce a Přehvozdí ještě zlepšila a odsunula Bulánku na 3. místo, ale na první závod sezony velice hezké umístění.

Současně s dětma běhaly ženské týmy na dvou základnách. Ženy z Bulánky chtěly navázat na výsledky z konce minulé sezony, i když v jiném složení než loni rozhodně nezklamaly. Volná místa v sestavě doplnila a pravidelným tréninkem se všichni sehrály. První útok se děvčatům povedl a s časem 23:77 si pojistily celkem jisté vedení po prvním kole. Do druhého kola šly holky s čistou hlavou a snahou vylepšit si čas z prvního kola. Bohužel se to nepovedlo pravá proudařka Evča špatně spojila koncovku a útok nedokončily, což ale v podstatě nic neřešilo1. místo bylo jasně Bulánky!!! Z prvního místa ženy postoupily do rozstřelu, kde vyřadily nejprve holky z Břežan a poté ve finále předehnaly sdh Kostelec a vezly domů i putovní pohár!!!!

Po přestavení základen přišli na řadu muži, kde Bulánka obhajuje celkové vítězství minulého ročníku. První kolo se moc klukům nepovedlo, po uklouznutí strojníka a slabém výkonu předku vznikl čas 24:38, který stačil na 7. místo po prvním kole. Do druhého kola se kluci nahecovali, ale bohužel zklamal rozdělovač, kde vystřelilo špatně zapojené céčko a byl konec nadějí. Do rozstřelu šli kluci hodně zezadu a jěšte ne v ideální sestavě, musel přijet na pomoc Karel. Jako první muži dostali nebezpečné družstvo sdh Horní Měcholupy, ty však kluci převálcovali a těšili se na semifinále se Sloupem. Kluci se chtěli ukázat a favorita potrápit, což se málem povedlo jenže chyba našeho (jinak spolehlivého) košaře jim to nedovolila. Jelo se domů bez poháru. Kluci byli asi přetrénovaní. :D

Na druhé kolo se těšíme do Přehvozdí, a doufáme že budeme ještě úspěšnější než v Rostoklatech.

MUži 1. pokus

Muži 2. pokus

Comments are closed.