Ples – Podlipanská liga 2010

Zdravím všechny zúčastněné (samozřejmě i nezúčastněné) ze včerejšího plesu v Poříčanech.
Na níže uvedeném odkazu naleznete téměř 400fotek, a tak doufám, že alespoň na jedné z nich se najdete :-)
Ples – Podlipanská liga 2010

Pedroz

Poslední setkání hasičů v roce 2010 je za námi.
23.10.2010 se uskutečnil hasičský ples Podlipanské ligy.
My, ze SDH Bulánka, jsme se všichni sešli „u nás“ na křižovatce,kam přijel objednaný autobus a odvezl nás do Poříčanské sokolovny. Autobus dorazil v 18,30 a cesta trvala přibližně půl hodiny. Když jsme přijeli do Poříčan před sokolovnu, už tam na nás čekal náš fotograf Pedro.
Při vstupu do sokolovny jsme všichni dostali pásku na ruku, abychom byli k rozeznání od těch, kteří ještě neměli zaplaceno. Vypadalo to trochu zběsile, obzvlášť u žen, které se na tento večer oblékly do krásných šatů a obleků, aby ostatním ukázaly, že opravdu nenosí jen hasičské kombinézy, které jim ale samozřejmě také sluší.
Trochu nás zklamalo to, že v sále bylo velmi málo místa. Měli jsme objednané stoly, ale k některým nebylo možno pro nedostatek prostoru ani zasednout. Ale zvládli jsme to!!! Dobří lidé se přece vejdou všude!!! Velmi zvláštně vypadaly ubrusy na stolech, ale snad jen zdáli. Zblízka jsme zjistili, že to nejsou ubrusy,ale obyčejné papíry.
Poté, co jsme se usadili a trochu rozkoukali, začali jsme si povídat a na řadu přišlo také jídlo a pití.
Samozřejmě nesměla chybět ani živá hudba, a tak jsme si to užívali na parketu a hodně se tancovalo. Ženy z Kostelce pro všechny připravily překvapení-předvedly country tance. Bylo to příjemné zpestření večera.
Kolem 23 hodiny začali pořadatelé prodávat lístky do tomboly. Do té jsme i my nakoupili nějaké ceny za SDH Bulánku, a někteří členové dokonce přidali i vlastní dary.
Většinou si každý koupil více lístků, aby si šanci na výhru znásobil. Některé ceny v tombole byly opravdu pěkné, některé zajímavé či originální a ne všechny byly pouze hasičské. Na někoho se usmálo štěstí a někdo byl zklamán, když na žádný ze zakoupených lístků nic nevyhrál. Inu,štěstí je vrtkavé.
V tombole se objevily vskutku pozoruhodnosti jako například pastičky na myši nebo různá hnojiva a další nezbytnosti, ale to nemohlo nikoho odradit od zábavy a radosti. Po půlnoci jsme si mohli vyzvednout výhru.
Kapela perfektně hrála celý večer a hlavně ke konci jsme si muziku nejvíce užívali a pěkně to roztočili. Vůbec se nám nechtělo z parketu, natož domů. Ale měli jsme domluvený autobus na 02,30h, tak jsme se, ač neradi, museli rozloučit, shromáždit se a vyrazit zpátky na Bulánku.
Ples velice rychle utekl, ale krásné vzpomínky nám všem zůstanou. Všem moc děkujeme, hlavně pořadatelům plesu a příští rok se zase budeme těšit. Ale to si ještě nejdříve budeme muset odběhat spoustu závodů!!!!