Poslední sání Pňov 25.09. 2010


Zúčastnili jsme se závodů Posledního sání. Tyto závody nepatří do Podlipanské ligy, ale i tak jsme vyrazili jako každý rok. Pňov měl výročí 100. let od založení a to jsme si nemohli nechat ujít.
Na tyto závody jezdí jen muži a ženy, děti ne. Zúčastnilo se 34 družstev můžu a 18 družstev žen. Přesto, že se sjelo tolik družstev skončilo se časově stejně jako na závodech Podlipanské ligy, kde je méně týmů. Organizace byla opět velmi uspořádaná a pořadatel příjemně vystupoval.
Při těchto závodech se nelosuje pořadí,ale družstva běží podle toho,jak do Pňova přijedou.
Byli jsme v Pňově včas, takže muži měli 3. pořadí a ženy 1. pořadí.
Našim mužům se zpočátku dařilo dobře, závod měli dobře rozběhnutý, ale bohužel opět vylítlo béčko z rozdělovače, a tak první běh nedokončili. Druhý běh se jim podařil,dokončili ho a umístili se na 6. místě. A to je z celkového počtu 34 družstev velmi pěkné umístění.
Když odběhala všechna družstva mužů, měl pro nás Pňov připravené představení. Vyprošťování ženy z auta. Byla to příjemná podívaná, při které samozřejmě byla dotyčná žena s úspěchem z auta vyproštěna.
A naše ženy? Nezklamaly! Opět dosáhly na pohár. Bylo to jak se říká „ o prsa“ , protože s časem 22,08 předběhly sdh Kostelec, jejichž čas byl 22,10. Měli jsme všichni moc velkou radost, že naše ženy vyhrály, protože z 18 týmů vyhrát je úžasné. Pohár je nádherný.
Pňov měl pro nás připravenou zabijačku, takže byl zabijačkový guláš, polévka, jitrnice, samozřejmě klobásky, a nechyběly ani párky, které byly také výborné. Jen nás trochu mrzelo, že někteří lidé mysleli jen na sebe, takže si přišli jen pro jitrnice, kterých brali plné igelitky domů a na některé se ani nedostalo, aby mohli ochutnat.
Pňovští měli pěkně zajištěnou zábavu pro děti. Připravili jim skákací hrad, prolézačky, kolotoč, také byla k vidění hasičská auta a děti se mohly projíždět na koních.
Pro zpestření dne nás navštívili cvičitelé se svými psy a ukázali nám jak jsou jejich psi šikovní, jak dokáží skákat přes překážky nebo jimi prolézat, jak jsou cvičeni na zneškodnění pachatele.
Celý den se počasí vcelku drželo, jen občas zapršelo. Ale poté, co doběhla všechna družstva, se rozpršelo a nevypadalo to, že by déšť ustal.
Takže nástup proběhl rychle a naštěstí bylo kde se před deštěm skrýt.
Naše ženy převzaly pohár a diplom, muži diplom a ve všech kolovala krev vítězů a hlavně radost z toho, že jsme se mohli zúčastnit.
Čekají nás závěrečné závody v sobotu v Kostelci.
Přijďte se rozloučit se sezónou Podlipanské ligy 2010 !!!

Muži

Ženy 1. běh

Ženy 2. běh

Comments are closed.